Asa am trait Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai

Simona Halep a intalnit-o pe Belinda Bencic din Elvetia intr-un meci pentru calificare in semifinalele de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Dubai - Sferturi SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 4 2
Belinda Bencic (ELV) 4 6 6

●●● 2-6 Final de partida. Halep este eliminata si plateste pana la urma tribut efortului depus in ultimele trei saptamani.

●●● 2-5 Bencic obtine un nou game pe serviciul lui Halep si va servi pentru calificarea in semifinale.

●●● 1-3 Halep recupereaza un break si o face la zero. Primul ei game dupa sase pierdute la rand.

●●● 0-3 Bencic obtine un nou break si in acest moment are prima sansa la castigarea meciului. Ramane de vazut cata "benzina" mai are Simona.

●●● 0-1 Si acest set al treilea incepe cu break pentru Bencic. De la 0-40 Halep a reusit sa revina si a avut trei mingi de game ratate. Doi asi, dar si doua duble greseli in acest game.

●● 4-6 La 15-30 Halep rateaza voleul de forehand din apropierea fileului oferindu-i adversarei minge de meci. Punctul urmator s-a incheiat cu minge trimisa in fileu. Avem decisiv!

●● 4-5 Halep prinde o rama la minge de break si Bencic trece in fata. Elvetianca va servi pentru trimiterea meciului in decisiv.

●● 3-3 Un nou game foarte lung pe serviciul lui Bencic cu minge de break ratata de Halep.

●● 3-2 Halep ramane in fata cu serviciul.

●● 2-2 Minge de break ratata de Halep in acest game.

●● 2-1 Game solid de serviciu pentru Halep. Jucatoarea noastra preia conducerea in setul secund.

●● 1-1 Halep isi ia inapoi break-ul la prima sansa aparuta.

●● 0-1 La fel ca in primul set Bencic incepe cu break, diferenta fiind ca Halep a condus acum cu 30-0.

● 6-4 Pana la urma Bencic cedeaza presiunii si pierde setul pe propriul serviciu dupa 47 de minute.

● 5-4 Bencic joaca foarte ofensiv obligand-o pe Halep la o defensiva permanenta. Elvetianca isi ia break-ul inapoi si prelungeste suspansul in acest set inaugural.

● 5-3 Break la zero pentru Halep si o dubla greseala comisa de Bencic la 0-40.

4-3 Halep ramane la conducere in urma unui game lung cu minge de break salvata. Bencic da primele semne de nervozitate.

3-3 Minge de break ratata de Halep dupa ce a revenit de la 0-40. Prima dubla comisa de Bencic.

3-2 Halep inchide game-ul cu un serviciu as, trecand in premiera la conducere.

2-2 Break reusit de Halep si scorul redevine egal. Un game in care fosta lidera mondiala a avut controlul.

1-2 Halep rasufla usurata dupa ce a avut 40-0 si a pierdut patru puncte la rand. Pe doua le-a facut cadou prin duble greseli.

0-2 Un game de peste sapte minute pe serviciul lui Bencic. In cele din urma elvetianca are castig de cauza.

0-1: Halep isi pierde game-ul de serviciu la 15.

17:09 Incepe meciul cu Halep la serviciu.

17:01 Cele doua jucatoare patrund pe teren.

Disputa celor doua este programata, joi, nu inainte de ora 17:00.

Bencic a eliminat-o in ultima partida din faza optimilor pe Aryna Sabalenka dupa un meci de doua ore si 27 de minute incheiat cu tie-break si in care a salvat sase minci de meci!

Vedeti aici cotele oferite de BAUMBET pentru meciul Halep - Bencic

Halep si Bencic sunt la egalitate dupa cele doua meciuri disputate pana acum.

In 2014, la Wimbledon, Halep o invingea pe Bencic in doua seturi, pentru ca un an mai tarziu jucatoarea din Elvetia sa se impuna in finala de la Toronto dupa abandonul Simonei in setul decisiv.

Jucatoarea din Elvetia a inceput turneul de la Dubai in pozitia a 45-a mondiala, dar calificarea in sferturi ii aduce un salt de opt pozitii.

Bencic are in 2019 o semifinala la Hobart in debutul sezonului, iar la Australian Open s-a oprit in turul al treilea.

Recent, in Fed Cup, elvetianca a castigat ambele meciuri de simplu in confruntarea cu Italia, invingandu-le pe Camila Guiorgi si Sara Errani.