Asa am trait Roland Garros: Simona Halep - Jana Cepelova

Simona Halep a fost ultima jucatoare din Romania care debuteaza la Roland Garros 2017 si s-a alaturat Soranei Cirstea in turul al doilea.

FINAL Simona Halep - Jana Cepelova 6-2, 6-3 click pentru streaming live

SET 2, 6-3 Minge de meci Halep dupa un forehand castigator in lung de linie. Halep inchide meciul dupa o ora si 7 minute.

SET 2, 5-3 Dupa alte 32 de minute de la startul setului secund Halep isi face serviciu apropiindu-se la un game de castigarea meciului.

SET 2, 4-3 Halep revine de la 0-30 si obtine break-ul trecand inca o data la conducere.

SET 2, 3-3 Minge de break salvata de Halep cu un smash castigator pe mijlocul terenului. Cepelova se agata in continuare de acest game pe care il castiga. Suspansul se mentine in acest set.

SET 2, 3-2 Halep recupereaza break-ul si revine la conducere. Nu o lasa pe Cepelova sa preia conducerea in acest set.

SET 2, 2-2 Cepelova face break-ul cu o lovitura norocoasa. A pus racheta la un lung de linie trimis de Halep si a rezultat o scurta castigatoare.

SET 2, 2-1 Primul game reusit de Cepelova de la 2-1 pentru ea in primul set. De atunci Halep i-a luat slovacei nu mai putin de sapte game-uri. Halep pastreaza avantajul unui break.

SET 2, 2-0 Serviciul functioneaza in continuare la cote inalte si Halep ajunge la sapte game-uri castigate la rand.

SET 2, 1-0 Halep salveaza doua mingi de game si incepe setul cu un break. Al saselea game la rand obtinut de Simona.

SET 1, 6-2 Primul set este inchis de Halep pe propriul serviciu dupa o serie impresionanta de cinci jocuri la rand.

SET 1, 5-2 Halep se desprinde si pune al doilea break in fata slovacei.

SET 1, 3-2 Inca o data Halep rupe echilibrul si trece in avantaj pe tabela cu break in fata.

SET 1, 1-1 Cepelova isi ia inapoi break-ul cedat anterior.

SET 1, 1-0 Halep incepe ideal cu un break dupa un joc extrem de agresiv.

Partida dintre Halep si Cepelova a fost mutata de pe arena Philippe Chatrier pe terenul secund, Suzanne Lenglen, unde programul a evoluat mai repede.

INFO: Toate meciurile de la Ronald Garros, de la tablourile de masculin și feminin, se pot viziona cu streaming live pe Betano TV. Inclusiv toate partidele jucate de jucătoarele din România. Imaginile video live sunt libere pentru membrii casei de pariuri online Betano.com care dețin un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei). Apasă aici pentru program și a accesa meciul dorit.