Mihaela Buzarnescu pierde in fata lui Naomi Osaka la Roma

Sursă foto: twitter.com/

Mihaela Buzarnescu n-a reusit surpriza contra liderei mondiale Naomi Osaka, joi, in optimile de la Roma. Cate un break a facut diferenta in fiecare dintre cele doua seturi. Buzarnescu a inceput mai greu si in primul set a castigat doar doua puncte pe serviciul advers, reusind in total doar trei lovituri castigatoare. Setul secund a fost mai echilibrat, cu Buzarnescu egaland la trei cu break recuperat. O singura data a condus Buzarnescu la 1-0 in debutul setului secund.

Roma - Optimi SET 1 SET 2 SET 3
Mihaela Buzarnescu (ROU) 3 3
Naomi Osaka (JPN) 6 6

SET 2, 3-6 Buzarnescu scapa forehand-ul afara si meciul se incheie cu victoria lui Osaka.

SET 2, 3-4 Se ia la joc Buzarnescu cu Osaka in acest set, dar micile erori nefortate inclina balanta. Break reusit de lidera mondiala.

SET 2, 3-3 Buzarnescu are prima minge de break in meci prin care izbuteste sa egaleze scorul pe tabela.

SET 2, 1-2 Forehand trimis afara si Buzarnescu isi pierde la zero game-ul de serviciu.

SET 2. 1-1 Pentru prima data Buzarnescu a condus pe serviciul advers la 30-15. N-a fost de ajuns pentru a-si apropia break-ul.

SET 2, 1-0 Buzarnescu salveaza trei mingi de break si conduce in premiera in acest meci.

SET 1, 3-6 Doi asi la rand pentru un nou game alb si un set adjudecat in 31 de minute.

SET 1, 3-5 Buzarnescu isi face game-ul de serviciu, dar are nevoie de break.

SET 1, 2-5 Inca un game la zero pentru Osaka la serviciu.

SET 1, 1-4 Game la zero obtinut de Osaka. Doar doua puncte obtinute de Buzarnescu in trei game-uri pe serviciul advers.

SET 1, 1-3 Buzarnescu obtine primul game al meciului dupa dialogul cu Apostu Efremov, antrenorul ei.

SET 1, 0-2 Break reusit de Osaka, dupa ce Buzarnescu a avut 40-15 si o alta minge de game.

18:57 A inceput meciul cu Osaka la serviciu.