Asa am trait Halep - Sevastova in semifinale la Madrid

Sursă foto: twitter.com

Revedeti in aceasta pagina desfasurarea semifinalei dintre Simona Halep si Anastasija Sevastova in turneul de la Madrid.

FINAL Halep - Sevastova 6-2, 6-3

16:23 Final de partida dupa un rever afara trimis de Sevastova. Halep se califica pentru a treia oara in cariera in finala de la Madrid.

16:15 Halep reuseste break-ul dupa un game in care a revenit de la 15-40. Simona va servi la scorul de 4-3 in setul doi.

16:08 Doua mingi de break salveaza Halep inainte de a egala scorul la 3-3 in setul secund. Poate fi momentul decisiv al meciului.

16:03 Rebreak Halep! Favorita numarul 3 nu o lasa pe Sevastova sa se desprinda si revine la 2-3.

15:58 Sevastova se distanteaza la 3-0 in setul secund la adapostul unui break reusit in al doilea game.

15:45 Halep inchide primul set la cea dintai sansa de care a beneficiat. Un 6-2 rapid cu doua break-uri in fata.

15:40 Inca un break reusit de Halep si jucatoarea noastra va servi la 5-2 pentru castigarea primului set.

15:34 Lung de linie castigator superb reusit de Halep la 40-15. Nimic de facut pentru Sevastova si Halep se desprinde pe tabela (4-2).

15:31 Halep nu mai rateaza sansa de break aparuta si trece in premiera la conducerea meciului (3-2).

15:21 Minge de break ratata de Halep, iar Sevastova inchide game-ul cu un forehand castigator in lung de linie (1-2).

15:16 Halep egaleaza scorul (1-1) dupa un game in care a comis doua duble greseli, dar a si reusit un lung de linie spectaculos cu reverul.

15:13 Primul game al meciul ii revine sportivei din Letonia. Halep a comis doua erori nefortate de la 30-30 incolo.

15:10 Incepe meciul cu Sevastova la serviciu. Halep a castigat tragerea la sorti, dar a preferat sa primeasca.

15:05 Cele doua jucatoare au iesit la incalzire. Se va juca in regim de sala, cu acoperisul arenei centrale tras din cauza ploii de afara.

Meciul Halep - Sevastova (3-3 la general) este live text in aceasta pagina.