Halep si Cirstea calificate in sferturi la Madrid

Sursă foto: twitter.com/mutuamadridopen

Jucatoarele Simona Halep si Sorana Cirstea s-au calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Madrid dupa meciuri de cate trei sferturi fiecare.

FINAL Halep - Stosur 6-4, 4-6, 6-3
FINAL Cirstea - Doi 7-5, 3-6, 6-1

Simona Halep o va intalni in sferturile de finala pe Coco Vandeweghe, jucatoare care a trecut in optimi de Carla Suarez Navarro, scor 5-7, 6-4, 7-5.

La randul ei, Sorana Cirstea va juca impotriva invingatoarei dintre frantuzoaicele Oceane Dodin si Kristina Mladenovic.

20:10 Cirstea inchide meciul cu Misaki Doi si ajunge intre primele opt la Madrid.

19:50 Halep isi castiga ultimul game de serviciu si se califica in sferturile de finala.

19:36 Se ajunge in decisiv la meciul dintre Cirstea si Doi, in timp ce Halep se desprinde la 4-2 in decisiv dupa 12 puncte la rand.

19:33 Halep obtine break-ul in decisiv dupa o serie de opt puncte la rand (3-2). Cirstea se afla in dificultate pe punctul de a pierde setul al doilea.

19:13 Forehand scapat putin afara de Halep si Stosur egaleaza, cu 6-4, trimitand meciul in decisiv.

18:57 Cirstea castiga primul set cu Misaki Doi, scor 7-5, dupa ce a revenit de la 0-3.

18:53 Revenire din partea jucatoarelor noastre. Halep egaleaza scorul (2-2) in setul secund, pentru ca in cealalta partida Cirstea sa preia conducerea in premiera (6-5).

18:42 Stosur rupe echilibrul in debutul setului secund si conduce cu 2-0.

18:33 Halep castiga primul set cu Stosur, 6-4, dupa australianca a salvat o prima minge de set, iar apoi a avut minge de break.

18:26 Cirstea si-a recuperat break-ul cu Doi si revine la 2-3 in primul set, in timp ce Halep se pregateste sa serveasca pentru castigarea primului set cu Stosur la 5-4.

18:18 Halep isi pastreaza break-ul luat inca din primul game al meciului, in timp ce pe terenul alaturat Cirstea isi cedeaza primul serviciu in meciul cu japoneza Doi.

FINAL Begu - Bertens 1-6, 5-7

Simona Halep o intalneste pentru a zecea oara in cariera (5-4 la general) pe Samantha Stosur din Australia in al treilea meci programat pe terenul numarul 3 de la Madrid. Meciul este programat sa inceapa undeva dupa ora 17:00.

Irina Begu o va infrunta pe Kiki Bertens din Olanda in meciul trei de pe terenul 4, nu mai devreme de ora 16:00.

Dupa meciul lui Begu, pe acelasi teren, o vom urmari la lucru pe Sorana Cirstea impotriva japonezei Misaki Doi.

Toate aceste trei meciuri vor fi live text in aceasta pagina.