Asa am trait Halep - Begu in semifinale la Shenzhen

Sursă foto: twitter.com/travel4leisure2

Simona Halep si Irina Begu s-au duelat in semifinalele de la Shenzhen, vineri, cu incepere de la ora 8:00 a Romaniei.

FINAL Halep - Begu 6-1, 6-4

SET 2, 6-4 Halep inchide meciul la prima oportunitate. O victorie fara drept de apel in dreptul Simonei, a sasea consecutiva in duelurile cu Irina.

SET 2, 4-3 Este randul Simonei sa castige doua game-uri la rand, ultimul fiind un break la zero.

SET 2, 3-3 Halep opreste seria de doua game-uri la rand reusite de Begu. Setul ajunge intr-o zona de echilibru.

SET 2, 2-2 Primul break al meciului reusit de Begu intr-un game in care a avut 40-0 la un moment dat.

SET 2, 2-1 Begu nu joaca deloc rau, dar Halep are o evolutie la nivel inalt, reusind pana acum loviturile decisive. Inca o greseala nefortata comisa de Begu ii aduce break-ul Simonei.

SET 2, 0-1 La mare lupta Begu castiga game-ul si conduce in premiera.

SET 1, 6-1 Halep castiga primul set dupa 39 de minute de la cel dintai serviciu. Un set dominat autoritar de lidera mondiala.

SET 1, 5-1 Doua mingi de game ratate de Begu in cel mai lung joc de pana acum. Halep se desprinde cu doua break-uri in fata si va servi pentru inchiderea setului inaugural.

SET 1, 4-1 Begu rateaza de doua ori returul la 30-30 si Halep se desprinde la adapostul unui procentaj fabulos pentru primul serviciu (peste 80%).

SET 1, 3-1 Halep rupe prima echilibrul si se distanteaza pe tabela. Simona e mai agresiva in acest debut de partida si greseste mai putin.

SET 1, 1-1 Begu egaleaza dupa un game lung si extrem de disputat.

SET 1, 1-0 Un game rapid adjudecat de Halep, cu un singur punct cedat. Din nou in tribune se afla antrenorul Mariei Sharapova.

8:10 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

A 6-a confruntare intre cele doua in circuitul mondial profesionist va fi livet text in aceasta pagina.

Halep s-a impus de fiecare data pana acum, ultima oara in 2016 la Wuhan dupa abandonul lui Begu in setul al doilea.

Interesant este ca dupa meciul direct, Halep si Begu vor face echipa in semifinalele probei de dublu.