Cirstea, invinsa de Mladenovic in sferturi la Madrid

Sursă foto: twitter.com

Sorana Cirstea a pierdut intalnirea cu Kristina Mladenovic, joi, in sferturile de finala de la Madrid dupa un meci de doua seturi.

FINAL Cirstea - Mladenovic 4-6, 4-6

17:57 Mladenovic inchide meciul cu prima sansa pe care a avut-o. Serviciu as din partea frantuzoaicei. Astfel, ramanem la Madrid doar cu Simona Halep care va juca vineri de la 15:00 contra letonei Anastasija Sevastova.

17:53 Cirstea cedeaza la zero pe propriul serviciu si avem al treilea break la rand. Mladenovic va servi pentru meci.

17:51 Rebreak Cirstea! Setul este relansat la 4-4.

17:46 Balanta inclina din nou in favoarea lui Mladenovic, 4-3 pentru jucatoarea din Hexagon cu break in fata.

17:40 Cirstea nu si-a spus inca ultimul cuvant si intoarce scorul la 3-2 in favoarea sa cu doua game-uri la rand.

17:31 Break Mladenovic si jucatoarea din Franta trece la conducere, scor 2-1 in setul secund.

17:25 Cirstea conduce in premiera, 1-0 in setul secund.

17:20 Mladenovic castiga primul set, cu 6-4, la adapostul unui singur break pe care frantuzoaica l-a obtinut inca din primul game.

17:15 Cirstea se apropie la 4-5 dupa un game bun de serviciu, dar Mladenovic va servi pentru castigarea primului set.

16:50 Primul game al partidei pentru Cirstea, un game mai mult de moral care o mentine in acest set inaugural.

16:45 Mladenovic incepe cu un break si pare jucatoarea mai bine intrata in meci. Frantuzoaica se desprinde la 2-0 dupa game-ul de serviciu.

16:41 A inceput meciul cu Sorana la serviciu. Jucatoarea noastra se confrunta deja cu doua mingi de break.

Aceasta este prima intalnire a celor doua jucatoare in circuit.

Cirstea, 27 ani, ocupa locul 83 in clasamentul mondial, in timp ce Mladenovic, cu patru ani mai tanara, se afla pe pozitia a 17-a.