Begu eliminata de Sevastova in primul tur la Roma

Irina-Camelia Begu si-a incheiat prematur parcursul in turneul WTA de la Roma, fiind invinsa in doua seturi de Anastasja Sevastova, noul loc 18 mondial in aceasta saptamana.

FINAL Begu - Sevastova 4-6, 4-6

SET 2, 4-6 Final de partida si Anastasija Sevastova se califica in turul doi la Roma.

SET 2, 4-5 Sevastova face break-ul si va servi pentru castigarea meciului.

SET 2, 2-1 Raspuns hotarat din partea Irinei. Aceasta face pasul in fata si intoarce scorul in favoarea sa.

SET 2, 0-1 Begu continua in aceeasi nota, greseste un slice in lung de linie si pierde primul game pe serviciu.

SET 1, 4-6 Sevastova inchide primul set cu serviciul, un set presarat cu numeroase erori nefortate de ambele parti.

SET 1, 4-5 Incredibil! Serviciul o tradeaza din nou pe Begu si Sevastova revine la conducere. Letona va servi pentru set.

SET 1, 4-4 Begu isi ia inapoi break-ul dupa un game in care Sevastova a comis doua duble greseli la rand.

SET 1, 2-3 Vole ratat de Begu la 30-40 si Sevastova obtine al doilea break in acest set inaugural.

SET 1, 2-1 Begu trece in premiera la conducerea meciului.

SET 1, 1-1 Sevastova greseste mult in primul game de serviciu si Begu egaleaza cu break.

SET 1, 0-1 Break reusit de Sevastova in chiar primul game al partidei.

12:15 Incepe meciul cu Begu la serviciu.

12:10 Cele doua jucatoare au iesit la incalzire. Vremea este insorita, ideala pentru tenis la Roma.

Meciul celor doua este programata de la ora 12:00 in debutul zilei de marti pe terrenul numarul 4 de la Foro Italico.

Sevastova are 2-1 la general, iar ultima lor confruntare a avut chiar in acest an la Dubai. Jucatoarea din Letonia s-a impus in doua seturi, cu 6-1, 7-5, intr-un moment in care jocul lui Begu nu functiona de nicio forma.