Indian Wells

Simona Halep si-a aflat adversara din semifinalele de la Indian Wells. Ce a spus dupa victoria cu Petra Martic

Sursă foto: twitter.com/

Pentru a patra oara in cariera Simona Halep va juca in semifinalele turneului WTA 1000 de la Indian Wells.

Fosta lidera mondiala a fost nemiloasa cu Petra Martic, pe care a invins-o cu un categoric 6-1, 6-1 dupa doar 53 de minute.

“A fost un meci grozav. Simt ca am jucat cel mai bun tenis din acest an, ceea ce ma face super fericita. Stiam ca va fi un meci greu contra ei”, a declarat Simona Halep dupa victoria categorica din sferturile de finala.

Pentru un loc in finala Halep o va intalni pe Iga Swiatek din Polonia. Aceasta a trecut in sferturi de Madison Keys, cu 6-1, 6-0.

Va fi a patra confruntare intre Halep si Swiatek, jucatoarea noastra castigand doua dintre dispute, in 2019 la Roland Garros si in 2021 la Australian Open.