Indian Wells

Și tu, Venus?

Eliminarea neașteptată a Simonei Halep de la Indian Wells a fost urmată sâmbătă dimineață și de cea a lui Venus Williams.

Finala de la Indian Wells va avea loc între celebrele jucătoare Daria Kasatkina și Naomi Osaka

Dacă Halep s-a predat cu 3-6 0-3 cu Osaka, o jucătoare în vârstă de doar 20 de ani, Venus a tras de Kasatkina, fiind învinsă la mare luptă și după ce câștigase primul set, 4-6, 6-4, 7-5.

Americanca a fost la două puncte de meci, conducând cu un set și cu 30-0 la scorul de 5-4 în setul al treilea. Doar că a fost egalată la cinci și de acolo s-a dus, câștigând din acel moment mai departe doar încă două puncte.

Un meci cu 14 breakuri care a dus-o pe Kasatkina la scorul de 2-1 contra lui Venus.