Indian Wells

Asa am trait Simona Halep - Petra Martic in sferturi la Indian Wells. Simona revine in decisiv de la 1-3

Simona Halep a intalnit-o pe croata Petra Martic, miercuri seara, in sferturile de finala de la Indian Wells. Vezi aici meciul cu imagini video live legale.

FINAL Halep - Martic 6-4, 6-7(5), 6-3

SET 3. 6-3 Doua mingi de meci pentru Halep dupa un forehand ratat de Martic. Simona inchide meciul cu un rever in diagonala.

SET 3, 5-3 Halep are minge de break, dar Martic anuleaza cu un forehand castigator in lung de linie dupa un prim serviciu foarte bun. Halep se agata de fiecare minge si face apel la ultimul sau challenge pentru a intoarce in favoarea sa o decizie eronata a arbitrilor. Inca o sansa de break de care Halep profita si are prima sansa la victorie.

SET 3, 4-3 Minge de break salvata de Halep si aceasta preia conducerea in decisiv cu revenire de la 1-3.

SET 3, 3-3 Doua erori nefortate comise de Martic la rand si Halep obtine break-ul. Doar al treilea in acest meci. Simona e inapoi in meci.

SET 3, 1-2 Ocaziile se razbuna si Martic castiga contra serviciului.

SET 3, 1-1 Trei mingi de break ratate de Halep.

SET 2, 6-7 Martic trimite meciul in decisiv.

SET 2, 5-5 Game castigat de Halep pe serviciu si setul se prelungeste.

SET 2, 4-5 Halep ramane in set dupa recuperarea break-ului chiar in momentul in care Martic servea pentru trimiterea meciului in decisiv.

SET 2, 2-4 Game la zero pentru Halep pe serviciul sau.

SET 2, 1-3 Halep isi castiga serviciul cu revenire de la 0-15. Patru puncte la rand.

SET 2, 0-2 Primul break al meciului reusit de Martic.

SET 2, 0-1 Doua mingi de break ratate de Halep intr-un game decis in prelungiri.

SET 1, 6-4 Halep inchide setul la mare lupta din a treia sansa. Martic a revenit de la 40-15 anuland primele doua mingi de set ale Simonei.

SET 1, 5-4 Martic pastreaza suspansul dupa ce-si castiga la 30 game-ul de serviciu. Halep va servi pentru set.

SET 1, 5-3 Game de serviciu castigat de Halep, care o apropie pe lidera mondiala de castigarea setului.

SET 1, 3-2 Halep rateaza doua mingi de break intr-un game in care a avut 30-0.

SET 1, 3-1 Game de serviciu castigat fara probleme de Halep. Un singur punct cedat si Simona pastreaza avantajul break-ului din debut.

SET 1, 1-0 Halep incepe cum nu se poate mai bine cu break.

22:35 A inceput meciul.

Partida celor doua este a doua in programul arenei centrale de la Indian Wells si nu va incepe mai devreme de ora 22:00, ora Romaniei.

Meciul este precedat de o intalnire din turneul masculin.

Halep - Martic va fi live text in aceasta pagina.

Scorul la general este egal, 1-1. Ultimul meci a avut loc in 2015 la Guangzhou si a fost castigat de Halep in doua seturi.