Indian Wells

Asa am trait Simona Halep - Katerina Kozlova

Simona Halep a revenit pe teren la Indian Wells, duminica, pentru meciul din turul 3 contra ucraniencei Katerina Kozlova.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Indian Wells - Turul 3 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 7 7
Kateryna Kozlova (UCR) 6 5

SET 2, 7-5 Halep inchide si acest set cu o lovitura castigatoare de forehand.

SET 2, 6-5 Game la zero obtinut de Halep.

SET 2, 5-5 Kozlova isi castiga game-ul de serviciul si trimite acest set in prelungiri de la 5-2 pentru Halep.

SET 2, 5-4 Halep serveste pentru meci, dar comite mai multe erori neprovocate si cedeaza break-ul.

SET 2, 5-2 Game adjudecat de Halep la serviciu si pare desprinsa in castigatoare.

SET 2, 4-2 Halep se desprinde cu break in fata. Romanii din tribune jubileaza.

SET 2, 3-2 Doua lovituri castigatoare legate de Halep si jucatoarea noastra intrerupe aceasta serie de break-uri.

SET 2, 2-2 Halep egaleaza cu break, al patrulea in acest set. Niciuna dintre jucatoare nu si-a castigat serviciul.

SET 2, 1-2 Continua seria break-urilor. Kozlova din nou in fata, Halep nu-si gaseste ritmul la serviciu.

SET 2, 1-1 Revine Halep si recupereaza break-ul cedat anterior.

SET 2, 0-1 Kozlova incepe cu break acest set secund.

SET 1, 7-6 Lovitura castigatoare gasita de Halep in lungul linei si primul set se incheie dupa mai bine de o ora. Doar trei puncte au facut diferenta la total dupa un set foarte echilibrat din toate punctele de vedere.

SET 1, 6-6 Halep intrerupe seria adversarei si trimite setul in tiebreak.

SET 1, 5-6 Ucraineanca venita din calificari trece in fata dupa al treilea game castigat la rand.

SET 1, 5-5 Kozlova reuseste break-ul si prelungeste suspansul in acest set inaugural.

SET 1, 5-4 Minge de set ratata de Halep in acest game. Fosta lidera mondiala are serviciul in game-ul urmator.

SET 1, 5-3 Halep se apropie la un singur game de castigarea primului set.

SET 1, 4-3 Break reusit de Halep si jucatoarea noastra revine la conducere.

SET 1, 3-3 Halep intrerupe secventa adversarei cu un game la zero pe propriul serviciu.

SET 1, 2-3 Kozlova trece in premiera la conducere dupa un game in care Halep a ratat doua mingide break.

SET 1, 2-2 O dubla greseala si alte doua erori nefortate duc la cedarea break-ului obtinut anterior de Halep.

SET 1, 2-1 Greseste Halep cu forehand-ul si Kozlova obtine primul game in acest meci.

SET 1, 2-0 Game solid de serviciu pentru Halep, cu un singur punct cedat.

SET 1, 1-0 Halep incepe cu break din a treia sansa avuta.

20:09 A inceput meciul cu jucatoarea din Ucraina la serviciu.

Meciul celor doua este programat in deschiderea zilei pe Arena Centrala de la Indian Wells la ora locala 11 (n.a. - 20:00 in Romania).

Halep si Kozlova nu s-au mai intalnit niciodata pana acum.