Simona Halep si-a aflat adversara din semifinale de la Dubai

Simona Halep s-a calificat joi seara in semifinale la Dubai si a asteptat pana tarziu ora Dubaiului sa vada cu cine va juca, vineri, pentru un loc in finala.

La aceasta ora in ultimul sfert de finala, cel care va completa tabloul semifinalelor si ii va oferi lui Halep adversara de vineri, se infrunta Caroline Wozniacki si Flavia Pennetta.

Primul set i-a revenit lui Wozniacki, cu 7-5, dupa un break tarziu obtinut in finalul setului.

Daneza s-a impus in cele din urma dupa o ora si 32 de minute, castigand setul al doilea cu un 6-0 care ne scuteste de orice comentariu.

Intrebata daca va urmari meciul celor doua, Halep a raspuns: "Nu, voi merge la odihna pentru ca am nevoie. Indiferent cine se califica ma astept la un meci dificil".

Halep si Wozniacki s-au mai intalnit de doua ori pana acum, scorul fiind egal 1-1. Wozniacki s-a impus in 2012 la Dubai, iar Halep si-a luat revansa un an mai tarziu la New Haven.

"Simona este o jucatoare puternica. Voi intra pe teren si voi incerca sa joc cat mai bine", a spus Wozniacki.

Semifinala dintre Halep si Wozniacki va fi live text pe onlinesport.ro in jurul orei 17:00.