Billie Jean King Cup

Mihaela Buzarnescu pierde contra Katerinei Siniakova si Cehia egaleaza Romania (2-2)

In ultimul meci de simplu al confruntarii Cehia - Romania de la Ostrava s-au intalnit Katerina Siniakova si Mihaela Buzarnescu pentru prima data in cariera.

Un meci castigat in cele din urma de Siniakova, cu 6-4, 6-2, dupa o ora si 26 de minute.

Buzarnescu a contat doar in debutul primului set, cand a inceput foarte bine si a condus cu 3-0, dupa care jocul numarului 29 mondial s-a prabusit ca un castel de nisip.

Asa am trait Katerina Siniakova - Mihaela Buzarnescu in Fed Cup

Cu opt mai tanara, Siniakova s-a hranit din energia oferita de propriul public si a profitat din plin de erorile nefortate comise pe banda rulanta de Buzarnescu.

Niciun moment Buzarnescu n-a reusit sa-si gaseasca in primul rand linistea de a exprima un tenis coerent si pana la urma a sfarsit lamentabil aruncand racheta la pamant.

Un gest de vadita frustrare din partea unei jucatoare care inca n-a invins pe nimeni in 2019!

Cehia - Romania ajunge la 2-2 si echipa calificata se va decide in urma partidei de dublu.