Billie Jean King Cup

Asa am trait Fed Cup: Caroline Garcia - Mihaela Buzarnescu 6-3, 6-3

Mihaela Buzarnescu a intalnit-o pe Caroline Garcia in al doilea meci de simplu din semifinala Franta - Romania, partida care se joaca pe zgura la Rouen.

Fed Cup - Semifinale
Franta - Romania 1-1
SET 1 SET 2 SET 3
Caroline Garcia (FRA) 6 6
Mihaela Buzarnescu (ROU) 3 3

Start perfect in Fed Cup! Halep aduce primul punct contra Frantei

SET 2, 6-3 Trei mingi de meci pentru Garcia! Frantuzoaica vine in fata cu agresivitate si pune punct meciului. Astfel, dupa prima zi, Franta si Romania se afla la egalitate, scor 1-1. Cel mai previzibil scenariu.

SET 2, 5-3 Game la zero pe care Garcia il trece in cont si se apropie la un pas de victorie.

SET 2, 4-3 Retur senzational gasit de Garcia la minge de break! Nimic de facut din partea lui Buzarnescu.

SET 2, 2-3 Buzarnescu ramane la conducere si continua momentul bun de joc. Un singur punct cedat pe serviciu.

SET 2, 1-2 Game alb de serviciu reusit de Buzarnescu, iar pentru prima data in meci jucatoarea noastra se afla la conducere.

SET 2, 1-1 Buzarnescu egaleaza cu break dupa cel mai bun game al sau in acest meci. Simona Halep a aparut si ea in tribuna!

SET 2, 1-0 Garcia incepe cu break acest set secund. Buzarnescu nu se regaseste si doar un miracol o poate aduce in acest meci.

SET 1, 6-3 Primul set este adjudecat de Garcia pe fondul unui joc presarat cu numeroase erori din partea Mihaela Buzarnescu. Aceasta a reusit un break si a avut sansa egalarii la 4-4, sansa irosita din pacate pentru echipa noastra.

SET 1, 5-3 Buzarnescu isi pierde serviciul dupa ce a condus cu 30-15!

SET 1, 4-3 Break reusit de Buzarnescu la zero! Ce moment pentru jucatoarea noastra dupa un inceput ezitant.

SET 1, 3-1 Primul game castigat de Buzarnescu in acest meci. Un game de moral, fara doar si poate.

SET 1, 3-0 Doua mingi de break irosite de Buzarnescu in cel mai disputat game de pana acum. Pare ca se repeta scenariul de la Ostrava, cu Buzarnescu aratand coplesita de incarcatura partidei.

SET 1, 2-0 Buzarnescu isi pierde serviciul dupa ce a avut 40-30.

17:22 Incepe meciul cu Garcia la serviciu. Un prim game adjudecat la zero de lidera echipei Frantei.

17:12 Cele doua jucatoare intra pe teren.

Este un avantaj sa pornim cu 1-0. Am incredere in ea si cred ca va face un meci bun”, a spus Simona Halep despre meciul in care Mihaela Buzarnescu o intalneste pe Caroline Garcia.

Buzarnescu si Garcia nu s-au mai intalnit niciodata pana acum la niciun nivel.

Doar trei victorii a obtinut Mihaela Buzarnescu in 2019, dar chiar si asa numarul 30 mondial vrea sa lupte pana la ultima minge in Fed Cup.