Cirstea a abandonat accidentata la Nurnberg

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a retras, vineri, in sferturile de finala ale turneului de la Nurnberg si este incerta pentru participarea la Roland Garros.

Cirstea a resimtit dureri la coapsa stanga in timpul setului secund al meciului disputat contra americancei Alison Riske, la 6-2, 4-4 in favoarea ei.

Nici macar pauza de vestiar solicitata n-a ajutat-o pe Cirstea sa depaseasca momentul dificil si a pierdut setul secund, cu 7-5.

Apoi, dupa primul game al decisivului, Cirstea a abandonat la 1-0 pentru Riske.

Ocupanta locului 105 mondial, Alison Riske este adversara Simonei Halep in primul tur pe Simona Halep.

In ceea ce o priveste pe Cirstea, aceasta devine incerta pentru participarea la Grand Slam-ul din capitala Frantei, unde in primul tur ar urma sa o intalneasca pe Daria Gavrilova.