Australian Open

REACTIE | Simona Halep: “In primul set parca as fi fost lovita de tren”

Invinsa de Serena Williams in optimile de la Australian Open, Simona Halep a gasit puterea de a incepe cu o gluma conferinta de presa.

“In primul set m-am simtit de parca as fi fost lovitura de tren”, a spus Halep dupa ce a cedat actul inaugural cu 1-6 dupa doar 20 de minute, timp in care nu si-a castigat niciodata serviciul.

Halep a mai spus ca nu se va stresa in privinta pastrarii primului loc mondial si ca va urmari cu interes restul competitiei de la Antipozi.

“Voi merge acasa si ma voi odihni. Voi urmari meciurile si chiar sunt curioasa cine va castiga”, a mai spus Halep.

Finalista in 2018, Simona Halep a parasit competitia din acest an in optimile de finala si impresia generala este ca si-a atins telul in conditiile in care nu a avut o pregatire de iarna adecvata si a disputat un singur meci inaintea Australian Open.

Pana la meciul cu Halep fosta lidera mondiala Serena Williams nu pierduse niciun set si cedase doar 9 game-uri in trei partide.