Australian Open

Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria cu Jennifer Brady

Calificata in turul 2 la Australian Open, Simona Halep a reactionat la cald dupa meciul cu Jennifer Brady oferind detalii si despre cazatura suferita in timpul primului set.

”A fost un meci greu fara indoiala. Sunt foarte fericita ca am trecut de acest meci si ma simt foarte bine sa joc aici in Australia. In setul doi am gasit ritmul, am reusit sa o misc pe teren mai mult. Am fost mai puternica si m-am descurcat bine.

”Daca imi amintesc bine, in 2018 a fost la fel in primul tur. Ma doare putin incheietura, dar nu m-am gandit la asta. Trebuie sa ma recuperez pentru turul al doilea”, a spus Simona Halep.

Victorie in doua seturi obtinuta de Simona Halep cu Jennifer Brady, scor 7-6 (5), 6-1.

Misaki Doi din Japonia sau Harriet Dart din Marea Britanie pentru Simona Halep in turul 2.