Australian Open

Asa am trait Simona Halep - Harriet Dart in turul 2 la Australian Open

Simona Halep a continuat aventura la Australian Open contra britanicei Harriet Dart. Meciul a fost LIVE TEXT in aceasta pagina, joi, dupa ora 10:00 a diminetii.

Pariati aici pe meciul Halep - Dart de la Australian Open
Simona Halep (1.07) - Harriet Dart (9.80)

Roland Garros - Turul 1 SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 6 6
Harriet Dart (MBR) 2 4

SET 2, 6-4 Halep inchide meciul din a treia sansa in acest game. Dart a avut si ea minge de break, de 5-5. Un final venit la timp.

SET 2, 5-4 Se strange scorul, dar Halep mai pastreaza un break in fata si va servi din nou pentru castigarea partidei.

SET 2, 5-3 Dart se agata de fiecare punct si, surprinzator, reuseste break-ul amanand deznodamantul. Halep a avut o minge de meci!

SET 2, 5-1 Halep se apropie la un game de castigarea meciului si calificarea in turul trei.

SET 2, 4-0 Game la zero reusit de Halep pe serviciu.

SET 2, 3-0 Inca un break obtinut de Halep dupa cel mai lung game de pana acum.

SET 2, 2-0 De patru ori la rand a servit spre reverul adversarei si a castigat toate punctele. Printre acestea si un as. Foarte bun jocul Simonei.

SET 2, 1-0 Scurta castigatoare gasita de Halep la minge de break. Dart a avut 30-0 la serviciu.

SET 1, 6-2 Halep inchide primul set dupa nu game deloc usor in care a avut 30-0 si a comis apoi trei erori nefortate la rand. A salvat minge de break si a inchis setul dupa un serviciu doi in corpul adversarei returnat de Dart afara.

SET 1, 5-2 Trei erori cu forehand-ul comise de Halep si Dart isi face in premiera serviciul cu revenire de la 0-30.

SET 1, 5-1 Game adjudecat de Halep in prelungiri pe propriul serviciu.

SET 1, 4-1 Halep dubleaza break-ul si se instaleaza la controlul partidei, asa cum de altfel ne si asteptam.

SET 1, 3-1 Primul game de serviciu este adjudecat de Halep, la zero!

SET 1, 2-1 Simona e din nou in fata cu break. Dart a comis doua duble greseli la rand. Al treilea break consecutiv in acest meci.

SET 1, 1-1 Dart recupereaza break-ul la zero. Britanica joaca fara a avea ceva de pierdut.

SET 1, 1-0 Break reusit de Halep cu revenire de la 0-30 si 30-40. Hart a gresit de doua ori la rand cu reverul.

10:15 A inceput meciul cu Dart la serviciu.

Va fi prima confruntare intre numarul 3 mondial Simona Halep si a 173-a jucatoare a lumii.

Dart a disputat trei tururi de calificare fara sa fi cedat vreun set pentru a ajunge pe tabloul principal de la Australian Open.

In primul tur britanica a revenit de la set pierdut si a invins-o in super tie-break pe Misaki Doi din Japonia.

”M-am calificat pe tablou si am castigat un meci aici, ceea ce imi da incredere suplimentara. Este o oportunitate interesanta de a vedea la ce nivel sunt”, a declarat Dart, o jucatoare antrenata de sarboaica Biljana Veselenovic, cea care a mai lucrat pana acum cu Lucie Safarova, Alize Cornet si Petra Martic.

Meciul Halep - Dart se va disputa in deschiderea sesiunii de seara la Melbourne pe arena centrala Rod Laver.