Stranieri

VIDEO Gigel Bucur renaste sub comanda lui Dorinel Munteanu

Gigel Bucur a marcat, vineri seara, golul prin care Kuban Krasnodar, echipa pregatita de Dorinel Munteanu, a plecat cu un punct de pe terenul puternicei Zenit Sankt Petersburg.

Fostul atacant din Regie a deviat in minutul 78 un balon sutat in forta si astfel cei de la Kuban restabileau egalitatea spre deznadejdea antrenorului italian Luciano Spalletti.

Internationalul rus Andrei Arsavin deschisese scorul in minutul 65, dupa ce Bucur ratase anterior o mare ocazie de a deschide scorul.

Kuban Krasnodar are 5 puncte dupa trei etape si a urcat pe locul doi in clasamentul din Rusia.

Onlinesport.ro transmite, sambata la pranz, LIVE TEXT de la ora 12:30, derby-ul moscovit dintre Spartak Moscova si Dinamo Moscova, echipa pregatita de Dan Petrescu.