Stranieri

VIDEO A patra remiza pentru Dan Petrescu in Rusia

Un nou semi esec inregistrat de Dinamo Moscova, echipa lui Dan Petrescu, in campionatul din Rusia.

Formatia moscovita nu a reusit sa treaca, pe teren propriu, de FC Rostov, in ultima partida a etapei a 7-a.

Oaspetii arenei Khimki au deschis scorul in minutul 8 prin Hilic al carui sut de la 35 de metri l-a lasat fara reactie pe Gobulov.

Petrescu a mutat din nou inspirat la pauza si Kokorin, varful intors dupa scurta experienta de la Anji, a restabilit egalitatea din pasa lui Smolov.

Dinamo Moscova a coborat pe locul 9 in clasamentul din Rusia, cu 10 puncte, la sapte puncte de liderul  CSKA Moscova.

Intr-o alta partida disputata, duminica, in etapa a 7-a, Kuban Krasnodar a remizat, scor 0-0, pe terenul celor de la Krylia Sovetov.

Gigel Bucur a intrat la Kuban in minutul 69. Echipa lui Dan Petrescu ocupa locul 8 in clasamentul din Rusia.