Stranieri

Tosca, integralist la Betis in meciul de debut cu Barcelona

Fundasul Alin Tosca a debutat la Betis Sevilla, duminica de la 13:00, in ca titular in linia de aparare impotriva campioanei FC Barcelona.

Fostul stelist a jucat toate minutele intr-o partida pe care Betis a fost foarte aproape sa o castige.

S-a incheiat 1-1 dupa ce Betis a deschis scorul in urma unui corner in minutul 75 prin Allegria, Barcelona egaland prin Luis Suarez in minutul 90 al partidei.

Campioana Spaniei nu reuseste sa obtina a opta victorie consecutiva si pierde puncte importante la Sevilla in duelul pentru titlu cu Real Madrid.

Primul 11 al celor de la Betis a aratat astfel: Adan, Piccini, Pezzella, Mandi, Tosca, Durmisi, Petros, Ruben Pardo, D. Ceballos, Alex Alegria, Ruben Castro.

Barcelona raspunde cu urmatoarea formula: Ter Stegen; Aleix Vidal, Piqué, Mathieu, Digne; Rakitic, Denis Suárez, Arda; Messi, Suárez, Neymar.

Pentru Tosca a fost primul meci in tricoul celor de la Betis dupa transferul de un milion de euro de la Steaua si evolutia acestuia a fost una buna in nota echipei sale.

Partida Betis - Barcelona incepe la ora 13:00. Ramaneti alaturi de noi pentru detalii in timp real.