Stranieri

Tatarusanu, stana de piatra la golul care a scos-o pe Milan din Cupa Italiei

Sursă foto: twitter.com/SofaScoreINT

Titular la AC Milan in meciul cu Internazionale din sferturile Cupei Italiei, portarul Ciprian Tatarusanu n-a avut reactie la lovitura libera executata de Christian Eriksen in minutul 90+8.

Internazionale a revenit de la 0-1 si a obtinut calificarea, cu 2-1, evitand in extremis prelungirile.

Milan deschise scorul prin Zlatan Ibrahimovic in prima repriza cu un sut din interiorul careului.

Egalatea nerrazurrilor a fost adusa de Romelu Lukaku, in minutul 77, dintr-o lovitura de la 11 metri.

O alta faza fixa a inclinat balanta in favoarea formatiei lui Antonio Conte.

Eriksen a transformat impecabil o lovitura libera din marginea careului, insa la fel de adevarat este si ca Tatarusanu n-a avut nicio reactie ramanand tintuit pe linia portii.

Cu toate acestea, fostul international roman a incheiat meciul cu opt interventii salvatoare dintre care sapte la reluari din interiorul careului.

Milan a evoluat in zece dupa eliminarea lui Ibrahimovic in minutul 58 pentru cumul de cartonase rosii.

In finalul primei reprize Zlatan a fost la un pas de bataie cu Lukaku. Cei doi fosti coechipieri de la Manchester United (2017/18) si-au spus cuvinte grele fiind cu greu despartiti de coechipieri.