Stranieri

Tatarusanu califica AC Milan in sferturile Cupei Italiei

Ciprian Tatarusanu a fost eroul lui AC Milan in partida cu Torino din optimile Cupei Italiei, meci decis in urma loviturilor de departajare.

Scorul s-a mentinut 0-0 dupa 90 si apoi 120 de minute, astfel ca echipa calificata in sferturile de finala a fost decisa in urma loteriei de la 11 metri.

Titularizat la AC Milan, Ciprian Tatarusanu a aparat singura lovitura si AC Milan s-a calificat in sferturi, cu 5-4.

Tatarusanu a reusit sa pareze sutul lui Rincon, dupa ce anterior intuise si chiar atinsese mingea sutata la a treia serie de lovituri.

Turcul Calhanoglu a transformat a cincea lovitura cu o executie tehnica.

Pentru al 12-lea sezon consecutiv gruparea rossonera ajunge in sferturile de finala in Cupa Italiei.

Ciprian Tatarusanu a ajuns la AC Milan in vara anului 2020 liber de contract dupa despartirea de Olympique Lyon.

Rezerva lui Gigio Donnarumma in campionat, Tatarusanu prinde meciuri in Cupa Italiei si Europa League.