Stranieri

Super gol marcat de Stanciu in China (Video). Aproape de titlu cu Wuhan Three Towns

Internationalul roman Nicolae Stanciu a marcat un gol in victoria obtinuta de Wuhan Three Towns in meciul de pe teren propriu cu Zhejiang Professional, scor 2-0, in etapa a 33-a din prima liga chineza.

Stanciu a marcat in prelungirile primei reprize cu un sut superb din lovitura libera.

Apoi, in prelungirile meciului, cei de la Wuhan si-au securizat victoria prin reusita lui Davidson din penalty.

Stanciu a fost integralist la Wuhan Three Towns, echipa de pe primul loc la egalitate de puncte cu Shandong Taishan, a doua clasata.

Titlul din China se va decide in ultima etapa programata in 30 si 31 decembrie.

In ceea ce priveste retrogradarea lucrurile s-au limpezit in ceea ce priveste soarta echipei Guangzhou FC. Dubla castigatoare a Ligii Campionilor Asiei a retrograta in liga secunda dupa 12 ani petrecuti in prima liga a Chinei.