Stranieri

Sumudica se impune in duelul romanilor din Arabia Saudia

Sursă foto: twitter.com/alshababsaudifc

Al Shabab, echipa pregatita de Marius Sumudica, a castigat duelul cu Al Hazem, formatia lui Daniel Isaila, fostul selectioner al nationalei de tineret sub 21 ani a Romaniei.

Al Shabab a castigat in deplasare, cu 3-1, iar unul dintre goluri a fost unul suta la suta romanesc.

Constantin Budescu a centrat din corner si Valerica Gaman a marcat pentru 2-0 la jumatatea primei reprize.

Aceasta dupa ce Arthur deschisese scorul in minutul 7. Pana la pauza formatia lui Isaila a redus din diferenta prin Alemao in minutul 27, dar Al Shabab si-a securizat victoria dupa pauza.

Brazilianul Somalia avea sa inchida tabela in minutul 71 din pasa lui Arthur.

Echipa lui Sumudica si-a consolidat locul trei in clasamentul din Arabia Saudita, in timp ce formatia lui Isaila este prima peste linia retrogradarii.