Stranieri

Sumudica scoate un punct cu puternica Besiktas

Sursă foto: twitter.com/KayserisporFK

Kayserispor, echipa pregatita de Marius Sumudica, a obtinut un punct din confruntarea cu Besiktas Istanbul, echipa calificata in optimile Champions League.

A fost 1-1 in meciul disputat duminica seara la Kayseri, dupa ce trupa lui Sumudica a deschis scorul prin Umut Bulut in minutul 31, iar Cenk Tosun a egalat pentru Besiktas din penalty in prelungirile primei reprize.

Besiktas a evoluat cu un jucator mai mult pe teren vreme de jumatate de ora, ceea ce face ca punctul obtinut de Kayserispor sa fie cu atat mai important.

Echipa lui Sumudica ramane pe cinci in Turcia la egalitate de puncte cu Besiktas si la cinci puncte de liderul Galatasaray.

Fanii lui Kayserispor au umplut pana la refuz stadionul si au creat o coregrafie senzationala: