Stranieri

Sumudica lovit cu pumnul de antrenorul echipei adverse (video)

Incidente incredibile au avut loc, luni seara, dupa meciul castigat de Kayserispor in fata celor de la Alanyaspor in minutele suplimentare cu gol marcat in minutul 90+3.

Sumudica a povestit dupa meci, la conferinta de presa, ca antrenorul secund al echipei adverse l-a lovit cu pumnul in figura. Presa turca anunta ca in incidentul petrecut la vestiare a fost implicat si Cristi Sapunaru.

“Asteptam sa plecam si a venit antrenorul lor si m-a lovit aici. Nu am venit in Turcia sa ma bat, am venit sa antrenez. Am raspuns cu inteligenta, nu cu pumnii”, a spus Sumudica.

Mai sifonat a iesit traducatorul lui Sumudica, acesta alegandu-se cu nasul spart, drept pentru care a fost transportat de urgenta la spital.

Vedeti mai jos un fragment din conferinta lui Marius Sumudica dupa victoria cu 2-1 si incidentul povestit mai sus: