Stranieri

Steven Gerarrd lauda prestatia lui Ianis Hagi

Managerul Steven Gerrard rasufla usurat dupa victoria obtinuta de Rangers in fata celor de la Hibernian.

O victorie adusa de Ianis Hagi cu un super gol in minutul 85.

Rangers s-a impus, cu 2-1, si ramane pe locul doi in prima liga scotiana in urmarirea liderului si marii rivale Celtic.

”Este o victorie mare pentru noi. Sunt incantat de cum am jucat in repriza a doua. Am marcat la timp inaintea pauza.

”In repriza a doua am cerut mai mult de la jucatorii mei. Hagi merita toata atentia pentru golul marcat, dar cred ca intreaga sa evolutie din repriza a doua a fost una extraordinara. Cred ca in prima repriza i-a luat ceva sa se obisnuiasca cu liga si cu jocul, dar ce performanta in partea a doua la debutul in fata propriilor suporteri si o finalizare minunata”, a spus Gerrard despre Ianis Hagi.

Tanarul nostru international a debutat la Rangers in weekend, jucand 13 minute in partida de acasa cu Aberdeen (13 minute). Un meci incheiat la egalitate, scor 0-0.

Miercuri seara Ianis a intrat din primul minut si a jucat pana in minutul 88.