Stranieri

Rusescu marcheaza pentru Osmanlispor inaintea meciului cu Steaua (Video)

Atacantul Raul Rusescu a marcat, duminica, in meciul pe care Osmanlispor l-a castigat in deplasare cu Trabzonspor in etapa a 3-a a primei ligi din Turcia.

Intrat in teren pentru ultimele 18 minute in locul titularului de drept, Webo, Rusescu a punctat pentru 2-0 in minutul 88 si practic a inchis tabela. Senegalezul N’Diaye deschisese scorul in minutul 34.

Pentru Rusescu este al doilea gol marcat in acest sezon in tricoul celor de la Osmanlispor dupa cel reusit contra moldovenilor de la Zimbru Chisinau in preliminariile Europa League.

Osmanlispor a obtinut astfel primul succes in noua editie de campionat, dupa doua remize in primele doua etape.

Joi seara de la 22:05 Osmanlispor debuteaza in grupele Europa League pe teren propriu contra celor de la Steaua Bucuresti.