Stranieri

Rusescu aduce victoria lui Osmanlispor cu Villarreal. N-are loc la echipa nationala!

Atacantul Raul Rusescu a marcat golul prin care formatia turca Osmanlispor s-a impus in deplasare, joi seara, contra lui Villarreal, cu 2-1, si a trecut la conducerea grupei din care face parte si Steaua in Europa League.

Rusescu a punctat in minutul 75 profitand excelent de un balon respins in fata de portarul advers la centrarea lui Umar de pe dreapta.

Webo deschisese scorul pentru Osmanlispor in debutul meciului si Hernandez egalase pentru Villarreal la trei minute dupa pauza.

Raul Rusescu marcase si in meciul tur contra spaniolilor si traverseaza o forma foarte buna, insa cu toate acestea nu are loc in lotul largit al echipei nationale pentru meciul cu Polonia din 11 noiembrie, unde selectionerul Christoph Daum i-a convocat in atac pe Claudiu Keseru, Gheroghe Grozav, Andrei Ivan, Denis Alibec, Florin Andone, Dorin Rotariu si Bogdan Stancu.

Cinci goluri a marcat Rusescu in acest sezon pentru Osmanlispor, trei dintre acestea in dubla cu Villarreal.