Stranieri

Reghecampf il invinge pe Piturca dupa prelungiri

Meci de infarct in Cupa Printului Arabiei Saudite intre Al Ittihad, echipa lui Victor Piturca, si Al Hilal, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf.

Spre deosebire de intalnirea din campionat disputata in urma cu trei saptamani incheiata fara goluri dupa un joc anost, de aceasta data cele doua echipe rivale din fotbalul saudit au oferit o partida spectaculoasa plina de dramatism.

Al Hilal s-a impus in cele din urma pe terenul lui Al Ittihad, cu 3-2 dupa 120 de minute.

Echipa lui Piturca a deschis scorul in minutul 8 prin penalty-ul transformat de Marquinho, insa pana la pauza formatia lui Reghecampf a intors rezultatul. Salman Al Faraj in minutul 17 si Nasser Al Shamrani in minutul 34 au marcat pentru 1-2.

Al Ittihad a revenit cu trei minute inaintea pauzei si a restabilit egalitatea prin Abdulfattah Asiri.

In partea secunda nu s-a mai marcat si astfel meciul a ajuns in prelungiri unde acelasi Al Shamrani a dat lovitura pentru Al Hilal si a marcat golul victoriei echipei lui Reghecampf in minutul 97.

Mihai Pintilii a fost integralist la Al Hilal, echipa care se califica in faza urmatoare a competitiei, sferturile de finala.

Victor Piturca ramane fara victorie pe banca lui Al Ittihad in sapte meciuri.