Stranieri

Reactia lui Reghecampf dupa ratarea primei victorii in Bulgaria

Laurentiu Reghecampf a debutat, sambata, pe banca tehnica a echipei Litex Loveci intr-o partida cu Lokomotiv Plovdiv.

Noua echipa a lui Reghecampf a condus cu 1-0 pana in prelungiri, cand cei de la Plovdiv au reusit in extremis egalarea.

La final, Reghecampf a acuzat pierderea celor doua puncte, dar a promis sa regleze jocul celor de la Litex pana la etapa urmatoare.

"Sunt dezamagit ca am pierdut doua puncte in ultimul minut. Trebuie sa atacam mai mult si sa marcam mai multe golurie. Pana saptamana viitor vom rezolva problemele din joc", a promis Reghecampf.

Litex a inceput bine noul campionat din Bulgaria, cu opt puncte in patru etape. Pana la venirea lui Reghecampf echipa din Loveci avea doua victorii si un egal in trei etape.