Stranieri

Razvan Marin, pasa de gol la primul meci ca titular pentru Standard Liege (Video)

Sursă foto: twitter.com

Mijlocasul Razvan Marin a bifat, joi seara, primul sau meci ca titular pentru echipa belgiana Standard Liege intr-un meci de campionat disputat in deplasare contra lui AS Eupen si incheiat 2-2.

Internationalul roman a fost integralist la Standard si, mai mult decat atat, a pasat decisiv la golul de 1-0 marcat in minutul 3 de Belfodil.

Gazdele au intors scorul dupa pauza prin doua reusite marcate intr-un interval de 11 minute.

In cele din urma, acelasi Belfodil a salvat remiza pentru Standard Liege in minutul 89.

Marin a primit un cartonas galben in minutul 81 al meciului de pe Stadion am Kehrweg din Eupen.