Stranieri

Razvan Marin marcheaza pentru Standard Liege. Meciul cu Anderlecht suspendat din cauza suporterilor! (video)

Partida dintre Standard Liege si Anderlecht Bruxelles din faza playoff a campionatului belgian a fost suspendata din cauza suporterilor echipei oaspete.

La 2-0 pentru Standard Liege si cu un jucator eliminat de la Anderlecht, suporterii din capitala Belgiei au aruncat cu petarde si fumigene in teren.

Era minutul 31 cand arbitrul de centru a decis suspendarea meciului, invitand jucatorii celor doua formatii la cabine.

Razvan Marin deschisese scorul in minutul 22 pentru Standard cu o executie spectaculoasa, iar in minutul 30 M'Poku a majorat avantajul alb-rosilor.

Mbodji fusese eliminat de la Anderlecht la faza loviturii de la 11 metri, ceea ce i-a scos din minti pe fanii echipei din Bruxelles.