Stranieri

Radu Stefan pierde Supercupa Italiei in fata lui Juventus

Titular la Lazio Roma, fundasul roman Radu Stefan a pierdut, duminica seara, Supercupa Italiei in fata formatiei Juventus Torino.

Desi a beneficiat de avantajului terenului propriu de pe Olimpico, Lazio a fost invinsa categoric de o echipa Juventus care si-a aratat din plin fortele inaintea noului sezon de Serie A.

Pogba a deschis scorul la jumatatea reprizei secunde, dupa care oamenii lui Antonio Conte s-au dezlantuit in debutul partii secunde cu trei goluri in patru minute.

Chiellini (52 ), Lichtsteiner (54) si Tevez (56) au marcat pentru un categoric 4-0, iar dupa golul atacantului argentinian adus de la Manchester City tehnicianul lui Lazio l-a scos din teren pe Radu Stefan. Acesta a fost inlocuit cu Ederson.