Stranieri

Prima victorie pentru Sumudica in Turcia

Sursă foto: twitter.com/kayserisporfk

Dupa dusul rece suferit la prima experienta pe banca lui Kayserispor, 1-4 in deplasare cu Galatasaray, Marius Sumudica a obtinut cel dintai succes pe banca noii sale echipe.

Kayserispor a castigat, duminica seara, cu 1-0, pe teren propriu, in fata celor de la Goztepe.

Unicul gol al meciului a fost marcat de portughezul Varela in minutul 17, jucator care din minutul 58 avea sa-i lase locul in teren lui Fernando Boldrin.

Varela a impins in poarta mingea respinsa de portarul advers la penalty-ul executat de Turuc.

Funadsul Cristi Sapunaru a fost integralist pe partea dreapta a defensivei celor de la Kayserispor si fostul “astral” a primit un cartonas galben in prelungirile partidei.

Silviu Lung a fost lasat rezerva la acest meci, Sumudica titularizandu-l intre buturi pe turcul Yildirim