Stranieri

Mutu, rezerva in fata lui Nicolita

Adrian Mutu a inceput ca rezerva partida de sambata seara pe care Ajaccio a sustinut-o pe teren propriu contra “canarilor” de la FC Nantes, echipa la care Banel Nicolita a fost titular si integralist.

Fabrizio Ravanelli a inceput cu Mutu pe banca, dar accidentarea lui Cavalli l-a fortat pe tehnicianul italian sa apeleze la Mutu in minutul 35 al partidei.

Desi a avut la dispozitie mai mult de o repriza, atacantul roman care sezonul trecut isi trecea in cont 11 reusite nu s-a lipit nici de aceasta data de gol.

Pentru Ajaccio situatia devine critica in conditiile in care Nantes s-a impus cu 1-0 printr-un gol tarziu marcat de Bedoya in minutul 84.

Gruparea corsicana a alunecat pe locul 17, primul deasupra liniei rosii din clasament, riscand sa fie impinsa pe loc retrogradabil de Lorient.

Stefan Popescu a fost titular si integralist in linia de mijloc a celor de la Ajaccio.