Stranieri

Mircea Lucescu invinge echipa lui Niculae si Cocis

Sahtior Donetk a castigat, sambata, partida din etapa a 16-a a campionatului ucrainean disputata contra echipei Hoverla Ujgorod la care evolueaza nu mai putin de patru jucatori romani.

"Minerii" lui Mircea Lucescu s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate in repriza a doua a meciului.

Convocati la echipa nationala a Romaniei pentru dubla de baraj cu Grecia, Marius Niculae si Razvan Cocis au fost integralisti la Hoverla.

De asemenea, toate minute au fost jucate si de fostul rapidist Cristi Oros, in timp ce Alexandru Dandea a fost rezerva.

In urma acestui succes provizoriu Sahtior a urcat la conducerea clasamentului din Ucraina, cu un punct avans in fata lui Metalist Harkov, echipa care are insa doua meciuri restanta.