Stranieri

Meci mare pentru Budescu in Arabia Saudita. Golul doi unul de generic (video)

Mijlocasul Constantin Budescu a oferit o pasa de gol si s-a numarat printre marcatorii meciului dintre Al Shabab si Al Batin.

Un meci decis de echipa pregatita de Marius Sumudica inca din primele 45 de minute, cand Al Shabab a marcat de trei ori.

Arthur a deschis scorul in minutul 20 din pasa lui Budescu si doua minute mai tarziu internationalul roman a punctat pentru 2-0 cu o reluare din sase metri.

Acelasi Arthur ducea scorul la 3-0 in minutul 36.

Budescu si-a trecut in cont dubla in minutul 59, reusita prin care a dus scorul la 4-0.

Cu cele trei puncte obtinute, echipa lui Sumudica urca pe podium in clasamentul primei ligi din Arabia Saudita.

Pentru Al Shabab este a treia victorie consecutiva in campionat, iar formatia romanilor Sumudica, Budescu si Gaman pastreaza cea mai buna aparare, cu doar noua goluri primite.