Stranieri

Meci de cosmar pentru Tatarusanu contra lui PSG

Patru goluri a incasat internationalul Ciprian Tatarusanu in meciul castigat de PSG contra lui Nantes, cu 4-1, pe Parc des Princes din Paris.

La trei dintre goluri portarul lui Nantes a lasat impresia ca putea face mai mult, iar una dintre reusitele gazdelor l-a avut pe Tatarusanu co-autor, cu ghilimelele de rigoare.

Cavani a deschis scorul in minutul 38 cu un sut in forta pe sub portarul “Canarilor” la capatul unui contraatac, iar patru minute mai tarziu Di Maria il pacalea pe Tatarusanu cu un sut din marginea careului. Mingea a luat pamantul in fata portarului roman si a intrat la coltul lung.

Nantes reducea din diferenta in minutul 60, dar a fost un simplu foc de paie. Pastore cu o minge in forta pe care Tatarusanu a scapat-o in poarta si Cavani in minutele de final au securizat al 11-lea succes pentru PSG in 13 etape.

Echipa lui Tatarusanu ramane pe cinci in clasament, la doua puncte de locurile care asigura prezenta in sezonul viitor de Champions League.