Stranieri

Maxim a reusit un gol si o pasa decisiva pentru Stuttgart

Alexandru Maxim a fost decisiv pentru VfB Stuttgart, sambata dupa-amiaza, in meciul Freiburg din etapa a 29-a a Bundesligii.

Introdus in teren in minutul 61 in locul lui Didavi, Maxim a avut nevoie de doar opt minute pentru a deschide scorul cu un sut din apropierea portii dintr-o minge venita de la Traore,

Cu doua minute inaintea finalului, Maxim a centrat ideal din corner pentru reluarea de 2-0 a lui Harnik.

Pentru Stuttgart acest succes este unul de sase puncte practic si pentru moment trupa lui Maxim paraseste penultimul loc din clasament, cel care duce direct in 2.Bundesliga.

Stuttgart ajunge pe 15 in clasament la egalitate cu Hamburg, insa lupta este departe de a fi incheiata pentru supravietuirea in prima liga.