Stranieri

Man si Mihaila marcheaza pentru Parma in prima etapa din noul sezon de Serie B

Internationalii Dennis Man si Valentin Mihaila au marcat pentru AC Parma in meciul cu Bari de vineri seara, partida care a deschis noul sezon din liga secunda italiana.

De trei minute a avut nevoie Dennis Man pentru a deschide scorul din pasa lui Vazquez la o faza de contraatac.

Arbitrul a lasat inteligent legea avantajului la un fault comis de oaspeti la centrul terenului, Man a primit in partea dreapta si a patruns in careu printre doi adversari finalizand cu sut la coltul lung.

Bari a intors rezultatul prin reusitele lui Antenucci (min.11) si Folorunsho (min.35).

In prelungirile primei reprize Valentin Mihaila a restabilit egalitatea cu un sut din lovitura libera, faza in urma careia s-a ales si cu un cartonas galben.

Parma si Bari au intrat astfel la egalitate, la pauza, scor 2-2, care de altfel a fost si rezultatul final.

Man a fost schimbat in minutul 71, Mihaila a ramas pe teren pana la final.