Stranieri

Lazio scoate Inter din Cupa Italiei. Radu Stefan, eliminat!

Sursă foto: twitter.com/OfficialSSLazio

Fostul international roman Radu Stefan a fost eliminat, marti seara, in meciul pe care Lazio Roma l-a disputat si castigat, scor 2-1, in deplasare cu Inter Milano in sferturile Cupei Italiei.

Fundasul stanga al echipei din capitala Italiei a primit al doilea galben in minutul 76 pentru oprirea neregulamentara a lui Icardi la un contraatac al gazdelor.

In acel moment scorul era favoarbil lui Lazio, 2-0, dupa reusitele lui Anderson (min.20) si Biglia din penalty (min.56).

Inter ramasese in zece jucatori din minutul 54, cand Miranda a primit rosu direct pentru o piedica.

Pana la final cei de la Inter n-au reusit decat sa reduca din diferenta prin Brozovic in minutul 85.

In semifinale am putea avea derby-ul Cetatii Eterne daca AS Roma trece de Cesena in ultimul sfert de finala din program.

Juventus si Napoli se vor duela in prima semifinala.