Stranieri

Ianis Hagi le inchide gura contestatarilor

Tanarul international Ianis Hagi a marcat primul gol pentru Glasgow Rangers in noul sezon din Scotia.

Ianis Hagi a deschis scorul in victoria obtinuta de Rangers in deplasare cu Hamilton, scor 2-0.

O prima repriza foarte buna pentru Ianis Hagi, care potrivit statisticilor partidei a atins mingea de sase ori. Cele mai multe atingeri in careul advers pentru Ianis intr-o singura repriza de cand evolueaza pentru Rangers.

In minutul 83 Ianis Hagi i-a lasat locul in teren lui Arfield, dupa ce in minutul 68 reluase cu capul peste poarta din centrarea lui Kent.

Rangers are un start foarte bun de sezon in Scotia, cu cinci victorii si un egal in primele sase etape. De sase meciuri echipa pregatita de Steven Gerrard n-a primit gol.