Stranieri

Ianis Hagi, laudat de presa italiana dupa evolutia cu Real Madrid

Sursă foto: twitter.com/acffiorentina

Fiorentina a disputat, miercuri seara, un amical de lux in deplasare cu Real Madrid, campioana Europei, cu ocazia Trofeului Bernabeu.

Real Madrid s-a impus, cu 2-1, dupa ce Fiorentina deschisese scorul inca din minutul 4 prin Veretout.

Pana la pauza madrilenii au intors rezultat prin reusitele lui Borja Mayoral (7) si Cristiano Ronaldo (33).

Ianis Hagi a inceput partida in postura de rezerva si a fost introdus de antrenorul Stefano Pioli in minutul 46.

Fiul fostului mare international Gheorghe Hagi a evoluat pana in minutul 70 si a avut o ocazie de gol la o lovitura libera din marginea careului.

“Abil atat cu dreptul, cat si cu stangul, Hagi mai are nevoie de cateva kilograme pentru a deveni un jucator complet. Se afla pe drumul cel bun”, a notat violanews.com