Stranieri

Ianis Hagi inscrie pentru Fiorentina

Sursă foto: twitter.com/fiorentinanews

Tanarul mijlocas Ianis Hagi a marcat un gol, sambata, pentru echipa de tineret a clubului Fiorentina in semifinalele Primavera TIM Cup in meciul cu Virtus Entella, scor 2-2.

Hagi, titular la formatia viola, a avut o prima ocazie in minutul 10, cand sutul sau din lovitura libera a fost respins de portarul advers.

Cei de la Virtus Entella au deschis scorul dintr-un penalty transformat in minutul 21 de catre Di Paolo.

Dupa doar cinci minute Hagi a restabilit egalitatea cu o minge din fata liniei portii dupa o respingere a portarului Siaulys. Oaspetii au protestat acuzand un hent comis de Sottil la centrareal ui Mosti.

In partea secunda Virtus Entella a preluat din nou conducerea prin Zaniolo in minutul 60, pentru ca Mosti sa egaleze cu opt minute inaintea finalului dupa un corner executat de acelasi Ianis Hagi.

Fiul fostului mare international roman a mai amenintat poarta adversa in minutul 86 cu un sut de la distanta blocat de portar.