Stranieri

Goluri pentru George Puscas si Sergiu Bus in Serie B

Atacantul George Puscas a marcat doua goluri pentru Bari, marti seara, in meciul de campionat cu Ternana (4-0). Tot marti a spart gheata in Serie B si Sergiu Bus pentru noua sa echipa Salernitana.

Jucatorul de 19 ani imprumutat pentru acest sezon de la Internazionale Milano a fost integralist si a inscris ambele goluri cu capul. Prima reusita a venit in minutul 16, iar a doua in debutul partii secunde.

Prezent pentru a cincea oara pe teren in tricoul echipei din sudul Italiei, Puscas a marcat primele sale goluri pentru Bari.

Fundasul Ionut Rada a inceput meciul ca rezerva pentru Bari, dar a intrat in teren in minutul 32 in locul lui Di Cesare, accidentat.

In alta ordine de idei, Sergiu Bus a marcat si el pentru Salernitana in  in egalul 2-2 cu Virtus Entella. A fost primul gol al lui Bus in tricoul celor de la Salernitana.