Stranieri

Gol marcat de Ianis Hagi in campionatul Scotiei

Internationalul roman a punctat pentru Glasgow Rangers in partida disputata in deplasare cu Aberdeen si incheiata la egalitate, scor 1-1.

Titular la campioana Scotiei, Ianis Hagi a deschis scorul in minutul 20 dupa o faza pornita din propria jumatate a terenului.

Cei de la Rangers au adus mingea in flancul stang de unde a plecat centrarea pentru reusita lui Ianis Hagi din interiorul careului mic.

Aberdeen a egalat prin Ferguson, in minutul 72, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Sase minute mai tarziu Hagi era inlocuit de managerul Giovanni van Bronckhorst.

Rangers a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Kent a primit al doilea galben si a fost eliminat in minutul 83.

Este primul gol marcat de Ianis Hagi in campionatul Scotiei din 31 iulie, in chiar prima etapa contra celor de la Livingston.

Ultima reusita a romanului a fost contra lui Brondby in Europa League, in luna noiembrie a anului trecut.