Stranieri

Gol marcat de Florin Andone in Cupa Angliei

Sursă foto: facebook.com/officialbhafc

Internationalul roman Florin Andone a marcat un gol pentru Brighton & Hove Albion, sambata, intr-un meci disputat in Cupa Angliei pe terenul lui Bournemouth.

Titular la Brighton, Andone a punctat pentru 3-1 in minutul 64, acesta fiind si rezultatul final al partidei.

Knockaert (31) si Bissouma (34) au marcat celelalte goluri ale alb-albastrilor, in timp ce Pugh a redus din diferenta pentru Brighton.

In aceeasi faza a Cupei Angliei, turul 3, Manchester United a trecut pe teren propriu de Reading, fosta echipa a lui Adrian Popa, cu 2-0, prin golurile lui Mata (penalty) si Lukaku, ambele marcate in prima repriza.

Pentru United este a cincea victorie consecutiva de la instalarea lui Ole Gunnar Solskjaer pe banca tehnica in locul lui Jose Mourinho.